Jak umilić sobie czas w biurze

Znalezienie dobrego pracownika jest wyzwaniem, dlatego szefowie firm nie wahają się inwestować w wyposażenie biura, które zwiększy satysfakcję z przebywania w pracy. W przestrzeni biurowej coraz częściej pojawiają się więc hamaki, piłkarzyki i ergonomiczne podnóżki. Które z nich najlepiej umilają czas pracy?

Plac zabaw dla dorosłych

Nietypowe wyposażenie biura wybierają przede wszystkim firmy, które są zmuszone konkurować z innymi o specjalistów w wąskiej dziedzinie oraz przedsiębiorstwa walczące z problemem dużej rotacji wśród pracowników. Atrakcyjne przestrzenie biurowe można więc już zobaczyć nie tylko w budynkach zdominowanych przez branżę IT, lecz także w siedzibach call center. Pojawiają się w nich specjalne sale, w których pracownicy mogą wypocząć na kolorowych pufach lub hamakach, pograć w piłkarzyki, pojeździć na rowerku treningowym czy pograć na konsoli. W niewielkie siłownie lub strefy relaksu inwestują już nawet średniej wielkości firmy, którym zależy na zwiększeniu lojalności zespołu oraz kreowaniu przyjaznej atmosfery w miejscu pracy. Co więcej, ustawienie w siedzibie firmy stołu bilardowego lub bieżni zaczyna być w niektórych branżach postrzegane jako synonim troski o komfort pracowników i sposób na zredukowanie stresu, towarzyszącego wytężonej pracy przy komputerze. Nowoczesny wystrój biura połączonego ze strefą wypoczynku sprawdza się najlepiej w przypadku młodego zespołu. Starsi pracownicy cenią sobie natomiast elementy wyposażenia zwiększające komfort pracy przy komputerze. Jak powinniśmy więc urządzić biuro firmy, która zatrudnia wysoko wyspecjalizowanych seniorów?

W tym dziale  Granie na konsoli i PC. Jakie są różnice?

Wygoda przede wszystkim

Doświadczeni pracownicy często doświadczają przykrych objawów chorób, które są następstwem wieloletniego siedzenia przy komputerze. Warto więc zainwestować w ergonomiczne wyposażenie biura, a więc przedmioty, których stosowanie złagodzi ból kręgosłupa, nóg czy nadgarstka. Seniorzy z pewnością ucieszą się z zakupu podpórek, które po zamontowaniu na oparciach foteli odciążają część lędźwiową kręgosłupa. Osoby, które cierpią z powodu bólu nóg i niewłaściwego krążenia będą natomiast mile zaskoczone widokiem ergonomicznych podnóżków, dopasowanych stylistycznie do wystroju biura. Warto również zapewnić pracownikom specjalne podkładki pod myszkę od komputera, które uchronią ich przed dolegliwościami związanymi ze zwężeniem cieśni nadgarstka.
Istnieje wiele sposobów umilania czasu w miejscu pracy. Zanim jednak zainwestujemy w nowe wyposażenie biura, przeanalizujmy potrzeby swoich pracowników i dopasujmy rodzaj udogodnień do ich wieku, aby wszyscy członkowie zespołu czuli się komfortowo.