Jaki dziurkacz wybrać?

Wyposażenie biura to oczywiście nie tylko meble i urządzenia biurowe, ale też wiele niezbędnych do jego funkcjonowania materiałów. W każdym biurze niezbędne do pracy są artykuły biurowe, do których zaliczamy m.in: drukarkę, segregatory, spinacze, artykuły piśmiennicze, kserokopiarkę, niszczarkę czy dziurkacz. Takie artykuły biurowe powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego dobrze funkcjonującego biura.

Dobra organizacja to podstawa

Warunkiem płynnej pracy w biurze, oprócz posiadania odpowiednich artykułów biurowych, jest dobra organizacja. Segregacja, opisywanie, porządek na miejscu pracy to podstawa dobrej organizacji pracy. Należy wiedzieć co gdzie leży, co do czego służy. Gdyby nie to, praca byłaby bardzo utrudniona. Do takich celów służą kolorowe segregatory oraz foliowe koszulki, które umożliwiają umieszczenie w nich kartek. Pomóc mogą też często  kolorowe przekładki, plastikowe znaczniki do kartek. Segregatory dostępne są nie tylko w wielu formatach, ale i w różnych kolorach, dzięki czemu można z góry ustalić sobie gdzie trzymać różnego rodzaju dokumenty i okaże się to bardzo pomocne w pracy biurowej. Porządkowanie dokumentów wymaga też często poprawiania błędów. Dlatego w każdym zestawie artykułów biurowych powinien znaleźć się odpowiedni zestaw korektorów, przeźroczysta taśma klejąca oraz inne akcesoria ułatwiające porządkowanie. Zalicza się do nich zszywacze czy właśnie dziurkacze.

W tym dziale  Otworzenie własnej firmy to duże ryzyko – dowiedz się, jak możesz sobie pomoc

Dziurkacz jako pomocnik numer jeden

Najczęściej spotykane dziurkacze posiadają dwa ostrza. Średnica powstałych otworów wynosi 5,5 mm, a odległość pomiędzy nimi- 80mm. Ruchome stemple z zaostrzonymi końcami wycinają w kartce otwory najczęściej o okrągłym kształcie. Ale nie są one jedyne. Istnieją też dziurkacze stacjonarne, podobne w działaniu i wyglądzie do zszywaczy stacjonarnych. Podobną zasadę działania wykorzystuje bindownica. Nowoczesne dziurkacze są w stanie przedziurawić za jednym razem maksymalnie od 10 do nawet 65 kartek, i to takowe powinny znaleźć się w wyposażeniu artykułów biurowych

Rodzaj dziurkacza zależy od używanych w danym miejscu artykułów biurowych

Rodzaj dziurkacza jaki chcemy kupić, jest zależny od artykułów biurowych jakie preferujemy w pracy. Dla przykładu, używamy segregatorów cztero-ringowych wskazane jest posiadanie dziurkacza cztero-otworowego. Ciekawym produktem należącym do artykułów biurowych jest cztero-otworowy dziurkacz z regulowanymi ostrzami. Może on zastąpić dziurkacz stworzony do użytku dla nietypowych segregatorów. Musimy zwrócić uwagę na liczbę dziurkowanych przez nas kartek. To powinno zdecydować o wyborze dziurkacza.

Cena dziurkacza wartego uwagi

Cena dziurkacza zależy od marki, materiału wykonania oraz ilości ostrzy. Najtańsze modele kosztują około 15-30 zł. Za modele znanych marek i posiadające możliwość regulowania rozstawu ostrzy musimy zapłacić więcej, często powyżej 100 zł. Na uwagę zasługują: Rexel P240, Leitz 5008, Maped Easy 70 J1401 czy Deli D0130 110. Są to dziurkacz uznane za najlepsze w rankingu stworzonym w 2018r.

W tym dziale  Top 5 najbardziej skutecznych narzędzi SEO