Jakie informacje powinny zawierać pieczątka firmowa?

Choć obowiązujące w Polsce prawo nie obliguje przedsiębiorców do wyrabiania pieczątki firmowej, jej brak znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Są one niezbędne przy wystawianiu świadectw pracy, umów oraz pozostałych dokumentów – dopiero w momencie ostemplowania zyskują one moc prawną. Zaczynając prowadzenie działalności gospodarczej, warto mieć gotową pieczątkę w zanadrzu.

Jakie informacje powinna zawierać pieczątka firmowa?

Ponieważ przepisy nie narzucają sztywnych wymogów odnośnie do zawartych na pieczątkach treści, wielu przedsiębiorców decyduje się umieścić na nich wszystkie informacje, które ułatwiają identyfikację firmy. Wśród najczęściej umieszczanych informacji znajdują się:

  • nazwa firmy (z opcjonalnym logotypem)
  • adres, pod którym zarejestrowana jest działalność,
  • NIP (oraz REGON)
  • niezbędne dane kontaktowe (telefon, mail, adres WWW).

Pieczątka firmowa może występować wielu rozmiarach

Liczba informacji, które zechcesz umieścić na firmowej pieczątce, ma wpływ na sugerowany rozmiar pieczątki. Na rynku bez trudu znajdziesz modele, które pomieszczą nawet 8 linijek tekstu, dzięki którym wszystkie informacje będą eksponowane w sposób wyraźny i estetyczny.

Pieczątka firmowa od Stempleks to inwestycja w wizerunek

Jednym z przedsiębiorstw, które zajmuje się tworzeniem pieczątek firmowych, jest firma Stempleks. W jej ofercie znajdziesz szeroki wybór małych, średnich i dużych stempli, które z pewnością pomieszczą wszystkie kluczowe informacje. Postaw na sprawdzony produkt – dołącz do zadowolonych przedsiębiorców i zadbaj o odpowiednią komunikację wizualną swojej firmy.

W tym dziale  Jaki papier fotograficzny do drukarki laserowej wybrać?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.