Jakie uczelnie znajdziesz we Wrocławiu?

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych w miast w Polsce, które chętnie odwiedzają turyści zarówno polscy, jak i zagraniczni. Poza zabytkami i wyjątkowej urody parkami znajdziemy tam wiele bardzo dobrych uczelni wyższych, które przyciągają studentów. Którą z nich wybrać i jakimi kryteriami się kierować?

Czy nauka na jednej z wrocławskich uczelni to dobry pomysł?

Stolica Dolnego Śląska to jedno z najważniejszych miast akademickich Polski, które przyciąga studentów bogatym zapleczem naukowym. W tym mieście można też prowadzić prawdziwie studenckie życie, gdyż jest to miasto tętniące życiem – wieczory można spędzać w jednej z wielu licznych restauracji czy barów. Popołudnia zaś warto poświęcić na naukę, by już w czasie studiów dostać się na obiecujące praktyki. Są one pierwszym krokiem do znalezienia stałego zajęcia, co nie jest trudne, gdyż rynek pracy w tym mieście jest bardzo duży. Młodym ludziom, którzy kończą studia, Wrocław daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. We stolicy Dolnego Śląska jest blisko 150 tysięcy studentów, którzy przyjeżdżają tu z wielu zakątków Polski, a nawet spoza naszego kraju, by studiować na blisko 170 kierunkach na uczelniach zarówno państwowych, jak i prywatnych. Wśród atutów miasta wymienia się także bliskość do innych ośrodków europejskich. We Wrocławiu swoje siedziby mają ośrodki badawcze i międzynarodowe koncerny, rozwija się tu sektor informatyczny oraz przemysł środków transportu, metalowy i elektroniczny.

W tym dziale  Kiedy warto iść na studia podyplomowe?

Jakie uczelnie znajdziemy we Wrocławiu?

We Wrocławiu działa wiele dobrych i renomowanych uczelni, m.in.: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich i Akademia Muzyczna. Cenione są także niektóre z uczelni prywatnych, które zdobyły renomę, gdyż zatrudniają wybitnych specjalistów, którzy są nie tylko teoretykami, lecz także praktykami. W stolicy Dolnego Śląska szczególnie polecany jest Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym, który zajął pierwsze miejsce w kategorii kierunki o żywieniu i żywności. Kolejne pierwsze miejsce należące do tej uczelni przyznano w kategorii weterynaria dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Kto chce podjąć studia na kierunku inżynieryjnym i technicznym, może aplikować na jeden z kierunków na Politechnice Wrocławskiej, np. gospodarkę przestrzenną na Wydziale Architektury, technologię chemiczną, biotechnologię oraz inżynierię chemiczną i procesową na Wydziale Chemicznym.

Wrocław to najszybciej rozwijające się miasto Dolnego Śląska oraz jeden z największych ośrodków akademickich w kraju, gdzie działa wiele dobrych uczelni. Wystarczy wybrać jedna z nich, by studiować w pięknym i rozwijającym się mieście.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.