Jeansy i koszula, czyli idealne połączenie do biura

Przyjęło się przekonanie, że zestaw – jeansy plus koszula, to typowo męski strój. Jednak jak się okazuje również panie dobrze prezentują się w takim zestawieniu i co więcej, jest to jeden z wygodniejszych strojów do pracy. Na co zwrócić uwagę wybierając jeansy i koszulę do stylizacji do pracy? Czy zawsze takie zestawienie to dobry pomysł?

Czy jeansy i koszula to uniwersalny strój do pracy?

Można powiedzieć, że jeansy zestawione z koszulą to niemalże idealne rozwiązanie dla kobiety, która chce ubrać się do pracy. Trzeba jednak pamiętać, że jest to dopuszczalny strój przeważnie w miejscach, gdzie panuje swobodny styl ubierania się. W korporacjach czy mniejszych firmach, gdzie panuje określony dress code należy raczej unikać takich zestawień na co dzień, wyjątek stanowić może tak zwany casual friday, czyli dzień, w którym można się ubrać nieco luźniej, ale o tym dokładnie napiszemy poniżej.

Na co zwrócić uwagę wybierając elementy stroju do pracy?

Chcąc zestawić jeansy damskie z koszulą musimy pamiętać o doborze tych elementów tak, aby idealnie ze sobą współgrały, ale też pasowały do sytuacji. Szczególnie jeśli chcemy jeansy ubrać na tak zwany casual firday, gdzie strój swobodny powinien być najczęściej o jeden stopień mniej formalny od tego, jaki na co dzień wymagany jest w firmie.

Kobieta z torebką

Jeżeli chodzi o jeansy damskie do pracy to należy wybierać jak najprostsze modele – mogą być to klasyczne, proste spodnie lub rurki z normalnym lub podwyższonym stanem. Należy natomiast unikać spodni o niskim i bardzo niskim stanem, gdyż może to nieść ze sobą ryzyko odsłonięcia bielizny w czasie siadania. Kolejną rzeczą, jakiej należy unikać wybierając jeansy damskie do pracy, jest duża ilość elementów ozdobnych. Jak to zostało wyżej wspomniane, spodnie powinny być gładkie, bez marszczeń, aplikacji czy ćwieków i bardzo modnych ostatnio przetarć czy nawet dziur.

Trzeba też pamiętać o tym, aby spodnie były czyste i uprasowanie, aby dobrze układały się na ciele. Estetycznie wyglądające spodnie, szczególnie w ciemnych kolorach będą doskonale pasowały do klasycznych koszul. Jednak ubierając się do pracy jeansy damskie można zestawić z mniej formalną koszulą. A zatem klasyczną biel możemy porzucić na rzecz subtelnych odcieni różu, błękitu czy jasnej zieleni. Koszula może mieć też drobne wzory takie jak prążki czy kratka, ale wtedy już staramy się nie dobierać żadnych dodatków. Koszula również powinna mieć prostą formę, bez dodatkowych zdobień czy aplikacji. Chyba, że w firmie panuje dość swobodny styl ubierania, to wówczas możemy pozwolić sobie na ubranie koszulki polo czy koszuli wykonanej z lejącego się materiału ozdobionej subtelnym wzorem.

Jakie dodatki wybrać do takiej stylizacji?

Wybierając dodatki do tak prostej stylizacji należy trzymać się zasady im niej tym lepiej. Do uzupełnienia stroju wystarczy dobrać np. wyraziste korale w kolorze czerwonym lub granatowym. Dodatkiem może być też ciekawa bransoleta, szczególnie jeśli koszula ma rękaw o długości 3/4. Z powodzeniem możemy dobrać również bardziej subtelną biżuterię np. delikatny łańcuszek czy niewielkie, wtykane kolczyki.