Skuteczne leczenie zawrotów głowy i zaburzeń równowagi? Poznaj Rezonans Stochastyczny

Zaburzenia równowagi to określenie poczucia niestabilności ciała oraz jego nieprawidłowego położenia w przestrzeni, dolegliwości często towarzyszą zawroty głowy. Mogą one towarzyszyć wielu chorobom lub być sygnałem nieprawidłowości zachodzących w organizmie. Okazuje się, że istnieje skuteczna metoda leczenia zaburzeń ruchu i równowagi, a jest nią rezonans stochastyczny. Dowiedz się, na czym polega pionierska terapia i kto może zgłosić się po pomoc.

Jakie są przyczyny zaburzeń równowagi?

Zaburzenia równowagi można odczuwać jako wirowanie otoczenia, własnego ciała lub głowy, a także wrażenie „nóg z waty”, „miękkich kolan” czy kołysania lub zataczania. Pacjenci często jednocześnie skarżą się na bóle i zawroty głowy oraz nudności, osłabienie i szum w uszach. Wyróżniamy 3 podstawowe czynniki wywołujące zaburzenia równowagi:

  1. Choroby ogólnoustrojowe, czyli mające różne przyczyny, uogólnione (obejmujące wiele układów organizmu) procesy zapalne,
  2. Nieprawidłowa praca układu równowagi, na który składają się: błędnik, nerw przedsionkowy, jądra przedsionkowe i zespół ośrodków oraz połączeń między nimi w móżdżku, pniu i korzenia mózgu, narząd wzroku oraz receptory czucia głębokiego (proprioreceptory) umiejscowione w stawach, ścięgnach, mięśniach, więzadłach i torebkach stawowych
  3. Choroby psychiczne.

Zaburzenia równowagi często towarzyszą również ataksji, czyli zespołu objawów obejmujących zaburzenia równowagi, wywoływanych chorobami ośrodkowego układu nerwowego. Wsparciem we wszystkich tych dolegliwościach jest terapia wykorzystująca rezonans stochastyczny.

W tym dziale  Trądzik różowaty

Rezonans stochastyczny – nowatorska terapia, która działa

Rezonans stochastyczny jest urządzeniem, które wykorzystuje działanie stochastycznych (przypadkowych, chaotycznych) ruchów na działanie ludzkiego ciała. Podczas treningu lub rehabilitacji pacjent zostaje umieszczony na maszynie przypominającej bieżnię, a jego ciało wprawiane jest w ruch. Mózg otrzymuje wiele nowych, stymulujących informacji, co skutkuje m.in:

  • nauką motoryczną, poprzez optymalizację selekcji informacji i uwalnianie neuroprzekaźników oraz aktywację odpowiednich obszarów mózgu,
  • prawidłowym sterowaniem odruchami,
  • właściwą koordynacją ruchów dzięki aktywacji móżdżku.

Sięgnij po rehabilitację wykorzystująca rezonans stochastyczny

Warto podkreślić, że terapia przy użyciu rezonansu stochastycznego jest wyjątkowo bezpieczna i nieinwazyjna. Z treningu mogą korzystać zarówno dzieci, jak dorośli czy seniorzy. Już dziś wejdź na stronę https://biznews.com.pl/zdrowie-i-uroda/22029-rezonans-stochastyczny-nie-ma-sobie-rownych-w-walce-o-powrot-do-sprawnosci i poznaj wszystkie korzyści płynące z zastosowania tej nowatorskiej metody.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.