Telewizor jako monitor do komputera

Oglądanie filmów lub zdjęć na ekranie komputera, szczególnie gdy „nie grzeszy on wielkością” bywa niejednokrotnie wyjątkowo mało satysfakcjonujące. Jeśli jednak mamy do dyspozycji komputer, a także sporych rozmiarów telewizor, jesteśmy w stanie zdziałać znacznie więcej i sprawić, że komfort oglądania będzie znacznie większy. Nie obejdzie się jednak bez „łącznika”.

Co w tej układance jest brakującym ogniwem?

Jak widać, komputer i telewizor to jeszcze nie wszystko. Aby połączyć te dwa elementy, należy zdobyć odpowiedni kabel, dzięki któremu możliwe będzie zsynchronizowanie działania obu urządzeń. Kupno takiego „przedłużacza” to śmieszny koszt. Podobny zakup wiąże się z koniecznością wydania kilkunastu lub dwudziestu złotych. Nieco gorzej jest ze starszymi telewizorami, do których kable mogą kosztować nawet około stu złotych, co i tak stanowi zdecydowanie mniejszą sumę niż wartość niezłej jakości odtwarzacza DVD, który może niestety być wart znacznie więcej.

Odpowiedni komputer

Czy oglądanie filmów to jedyne zastosowanie?

Jeśli używamy telewizora jako monitora do komputera, jesteśmy w stanie zdziałać cuda. Możemy z większej odległości na naszym urządzeniu zrobić niemal wszystko. Wydaje się to być również świetnym rozwiązaniem, jeśli ekran naszego komputera odmówi posłuszeństwa. Podłączając wówczas komputer do telewizora, jesteśmy w stanie dokończyć wszystko to, co musimy zrobić, zanim oddamy komputer do naprawy. Warto być zabezpieczonym na wypadek wystąpienia sytuacji podbramkowych, prawda? Ja widać, podłączenie telewizora do komputera to działanie, w którym drzemie olbrzymi potencjał.

W tym dziale  Jaki papier fotograficzny do drukarki laserowej wybrać?

Duży komfort grania

Rozwiązanie techniczne, o którym tutaj mowa doskonale sprawdza się również, kiedy jesteśmy zapalonymi graczami. Rozgrywanie chociażby meczu piłki nożnej na dużym ekranie to zdecydowanie większa frajda niż robienie tego na mikroskopijnym ekraniku netbooka. Jeśli chcemy, żeby nasze doznania były przyjemniejsze, wystarczy że zaopatrzymy się w odpowiedni kabel, który załatwi za nas resztę.

Multimedialny telewizor

Warto czy nie warto?

Zrobienie z telewizora ekranu komputera to doskonały pomysł, który z pewnością warto wcielać w życie, jeśli nie ma się pieniędzy ani ochoty na potężne zakupy sprzętu elektronicznego. Jest tym lepszy, że nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, intelektualnych ani żadnych innych. Wystarczy po prostu kupić odpowiedni, względnie uniwersalny kabel, a mądrze zaprogramowane urządzenia zrobią za nas resztę. Nam pozostanie tylko i jednocześnie aż przyjemność grania, oglądania, prowadzenia rozmowy przez komunikator internetowy podłączony do kamery, a także wszystko inne, na przeprowadzenie czego pozwolą nam możliwości używanego sprzętu. Czasami potrzeba tak niewiele, by zyskać tak wiele! Zastosowania tak prostego, a zarazem sprytnego rozwiązania nie powstydziłby się nawet sam Mac Gyver, który niejednokrotnie zaskakiwał nas swoją nieokiełznaną pomysłowością. Kreatywność, za której przejaw można uznać wykorzystanie telewizora jako ekranu komputera, z pewnością jest dziś w cenie, zresztą zawsze była.

W tym dziale  Jakie informacje powinny zawierać pieczątka firmowa?