Sprawdź do czego przyda Ci się klej na gorąco w DIY

Młotek, śrubokręt, gwoździe, taśma klejąca – bez tych rzeczy wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie życia. Do listy warto dopisać pistolet do klejenia na gorąco, jedna rzecz, która posiada mnóstwo zastosowań, o których czasem nie mamy pojęcia.
Na początku był wykorzystywany do klejenia kabli telekomunikacyjnych i elektrycznych, jednak po jakimś czasie znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach DIY.

Oto kilka zastosowań pistoletu do klejenia na gorąco.

Sposób na śliskie buty

Śliskie buty stanowiące niebezpieczeństwo już nie są problemem. Wystarczy wysmarować podeszwę klejem na gorąco, który stworzy powłokę antypoślizgową.

Podwieszanie dekoracji

Dekoracje w domu dodają mu klimatu, kropla kleju pozwoli na wyrównanie odstających ramek od ściany. A w okresie świątecznym pistolet pomoże Ci w przywieszeniu lampek do elewacji oraz innych dekoracji w domu.

Tworzenie ozdób

Dla osób, które lubią samodzielnie robić dekoracje, pistolet z klejem na gorąco stanie się najlepszym przyjacielem. Dzięki temu, że ciepły klej jest w stanie łączyć wiele materiałów możesz stworzyć niepowtarzalne ozdoby.

Sposób na niesforne ubrania

Otwierając szafę widzisz, że większość ubrań leży na jej spodzie, ponieważ spadły? Wystarczy, że za pomocą ciepłego kleju zrobisz kilka zygzaków na powierzchni wieszaków, po wyschnięciu będą one skutecznie zapobiegać zsuwaniu ubrań.

W tym dziale  Jesteś świadkiem mobbingu w miejscu pracy i nie wiesz, co z tym zrobić? Dowiedz się, kto dyskretnie zajmie się tą sprawą

Latający dywan

Chodniki, dywany lub maty przesuwają się po pokoju lub powodują niebezpieczne sytuacja? Od spodu wysmaruj dywanik gorącym klejem, po wyschnięciu powierzchnia z kleju powstrzyma chodniki i maty przed ślizganiem.

Nietuzinkowe ubranie

Marzysz o wyjątkowym stroju, który będzie przykuwać uwagę? Przygotuj koszulkę i stwórz na niej za pomocą ciepłego kleju ciekawą kompozycję, po wyschnięciu zafarbuj koszulkę i odklej resztki kleju. Jedyna w swoim rodzaju koszulka, gotowa!

Zepsute zabawki

O nie! W plastikowym autku urwało się lusterko, trzeba to natychmiast naprawić, bo rozpacz dziecka jest ogromna. Do naprawy zabawek pistolet z klejem na gorąco będzie niezastąpiony, szybko i trwale połączy elementy.

Domowe naprawy

Z nocnej szafki odpadła gałka, fragment wazonu pękł w wyniku uderzenia, do wszystkich mniejszych domowych napraw można wykorzystać pistolet do klejenia na gorąco. Tak jak w przypadku zepsutych zabawek, złączy on uszkodzone elementy w jedną całość.

Sklejanie kartonów

Na strychu zalega duża ilość kartonów z przydatnymi przedmiotami? Warto zastosować klejenie na gorąco, aby zabezpieczyć kartony przed otwarciem, a umieszczone w nich przedmioty przed kurzeniem się.

Naprawa okularów

Twoje ulubione okulary przeciwsłoneczne nie nadają się użycia, ponieważ odpadł nosek. Nie wyrzucaj ich, nałóż kroplę kleju na nosek i metalową część okularów, a następnie złącz je ze sobą i przytrzymaj.

W tym dziale  Kiedy warto iść na studia podyplomowe?

Kosmetyczna pomoc

Czyszczenie pędzli do makijażu może być męczące, mycie ich w rękach nie przynosi oczekiwanych efektów. Można je uzyskać tworząc własną paletkę do czyszczenia. Na szklanej podkładce zrób kilka zygzaków z ciepłego kleju i poczekaj aż wyschną. Brudne pędzle szoruj o powstałą powierzchnię pod bieżącą wodą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.